Windows Live Messenger 9 w szczegółach

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis LiveSide zamieścił listę nowych i usprawnionych funkcji, jakie Microsoft planuje wdrożyć w kolejnej wersji swojego komunikatora - Widows Live Messenger 9. Aktualnie znajduje się on we wczesnej wersji beta, a w ubiegłym tygodniu korporacja rozesłała pierwsze zaproszenia do zamkniętego programu testów.

Co nowego czeka nas w dziewiątej wersji? Najciekawszą i bardzo przydatną nowością jest funkcja Multiple Points of Presence, dzięki której użytkownik będzie mógł być równocześnie zalogowany na więcej niż jednym urządzeniu - na przykład na komputerze stacjonarnym i PocketPC. Aktualnie zalogowanie na drugim komputerze skutkuje wylogowaniem na pierwszym, co często jest nie tylko niepraktyczne, ale po prostu uciążliwe.

Z innych nowości: do obrazów-wizytówek (które teraz będą mogły być animowane) dojdą także dźwięki, a do każdego kontaktu będzie można ustawić inny sygnał dostępności i wiadomości. Opis pod nazwą, o ile zawiera link, będzie po kliknięciu od razu przekierowywał na odpowiednią stronę - teraz jeśli ktoś poda w statusie adres URL, trzeba go zwyczajnie przekopiować. Oprócz nowych funkcji samego komunikatora Microsoft uruchomi także program SPIM, którego jednym z zadań będzie przyjmowanie zgłoszeń o spamerach wysyłających niechciane wiadomości poprzez Messengera.

© dobreprogramy