Windows Live Movie Maker jeszcze w tym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Mike Torres, szef grupy produktowej Windows Live Movie Maker w firmie Microsoft zapowiada, że finalna wersja narzędzia pojawi się jeszcze przed końcem tego roku.

Windows Movie Maker znany jest jeszcze od czasów Windows Millenium Edition, choć dzisiaj w Windows 7 ta nastawiona na prostotę użycia, raczej nieskomplikowana aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo nie jest już częścią systemu. Zamiast tego wcielono ją do rodziny Windows Live. Pod nową nazwą beta Windows Live Movie Maker zadebiutowała już nawet w pakiecie Windows Live Essentials, ale szybko okazało się, że na debiut jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie - aplikacja była tak uboga, że zastanawiano się, czy to aby nie jakiś dziwny żart.

Torres zapewnia, że to wkrótce ma się diametralnie zmienić - do końca roku finalna wersja Windows Live Movie Maker ma zostać wyposażona w szereg nowych funkcji, których domagają się użytkownicy. Wśród nich są przede wszystkim narzędzia do przycinania klipów, dzielenia ich, więcej przejść i możliwość jednoczesnego naniesienia wielu ścieżek dźwiękowych. Ma się także pojawić "coś na kształt osi czasu" - jak to dokładnie będzie wyglądać, tego jeszcze jednak nie wiadomo.

Polską wersję beta Windows Live Movie Maker - jak już wspominaliśmy, mocno ograniczoną funkcjonalnie - można pobrać z witryny domowej Windows Live. Co do wersji finalnej to wiadomo już, że nie będzie dostępna dla Windows XP - nowy Movie Maker korzysta bowiem z funkcji graficznych (m.in. z DirectX) dostępnych jedynie w Windows Vista i Windows 7. Dla użytkowników starszego systemu jedyną opcją pozostaje więc poprzednia generacja Windows Movie Maker 2.1.

© dobreprogramy