reklama

Windows Live Search wkrótce pod inną nazwą?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Spekulacje na temat rebrandingu wyszukiwarki Microsoftu znanej dzisiaj pod nazwą Windows Live Search zostały dodatkowo podgrzane po tym, jak korporacja przejęła kontrolę nad domeną kumo.com i prawdopodobnie testuje na niej nową odsłonę usługi.

Jak donosi TechCrunch, zmiana nazwy ma nastąpić na początku przyszłego roku - taka przynajmniej informacja miała wyjść ze "źródła wewnątrz Microsoftu". Nowa nazwa - Kumo - to po japońsku "pająk" lub "chmura", co daje podstawy sądzić, że chodzi właśnie o wyszukiwarkę. Poza tym adres prowadzi do wewnętrznej witryny firmowej origin.ux2.search.live-int.com (dostępnej tylko dla pracowników).

Niewątpliwie Kumo jest bardziej przystępną nazwą niż Windows Live Search, a Microsoft ostatnio wydaje się wyciągać wnioski i zamiast nazw długich, kompletnie bez polotu stosuje krótsze i szybciej wpadające w ucho. Korporacja oczywiście nie komentuje tych spekulacji. Czym więc tak naprawdę będzie Kumo dowiemy się pewnie dopiero za jakiś czas.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii