r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Live Sync zamiast FolderShare

Strona główna Aktualności

Microsoft za pośrednictwem oficjalnego bloga usługi Windows Live FolderShare poinforował, że w grudniu nastąpią spore zmiany i usługa zostanie przemianowana na Windows Live Sync.

FolderShare to bezpłatna usługa on-line Microsoftu umożliwiająca przechowywanie danych "w chmurze" tak, by były automatycznie synchronizowane i dostępne na wielu komputerach. Wraz z grudniową zmianą nazwy nie zmieni się ogólna idea usługi, ale wprowadzone zostaną spore modyfikacje na plus. Po pierwsze zwiększony zostanie limit synchronizowanych plików - do 20 folderów i 20 tysięcy plików per folder. Co równie ważne, logowanie zostanie zintegrowane z Windows Live ID. Integracja nastąpi również w kwestii elementów usuniętych - wszystkie trafiać będą po prostu do Kosza zamiast do jeszcze jednego specjalnego folderu. Pojawią się nowe wersje klientów dla Windows i Mac OS, a także - co powinno zainteresować zwłaszcza polskich użytkowników - dodana zostanie obsługa Unicode (czyli m.in. polskich znaków).

Wraz z aktualizacją istniejące oprogramowanie FolderShare przestanie działać, warto więc przygotować się na to odpowiednio wcześniej. O ile z aktualizacją programu i odbudową biblioteki osobistych dokumentów nie będzie problemu (przy pierwszym uruchomieniu program poprosi o upgrade), tak należy zwrócić uwagę na biblioteki udostępniane - one nie będą mogły być odbudowane automatycznie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.