Windows Media Encoder Studio Edition Beta już niedługo

Strona główna Aktualności

O autorze

Windows Media Encoder Studio Edition jest nowym dodatkiem do Media Playera, obecnie w fazie beta. Służy do zaawansowanej, profesjonalnej obróbki filmów i jest zoptymalizowany pod kątem uzyskiwania wysokiej jakości za pomocą microsoftowej implementacji formatu VC-1 (WMV9).

Ciekawą funkcją jest możliwość kodowania poszczególnych fragmentów filmu przez co można dla każdego z nich oddzielnie zoptymalizować jakość. Możliwa jest gładka konwersja z 10 do 8 bitów bez wprowadzania artefaktów i konturów. Dzięki losowemu ditheringowi i propagacji błędów Windows Media Encoder SE umożliwia przechwytywanie przy pełnej głębi bitowej bez uciekania się do ucinania lub zaokrąglania żadnego z bitów. Sprawia to, że 8-bitowe kodowanie nie musi oznaczać straty jakości. Dodano obsługę urządzeń obsługujących VC-1, które mogą zwiększyć produktywność i skrócić czas kodowania. Wprowadzono wsparcie dla metadanych ISAN i Ad-ID. Są one używane do oznaczania danych filmowych oraz innych wykorzystywanych przy tworzeniu filmów (np. ścieżek audio) podobnie jak za pomocą ISBN identyfikowane są książki. Program obsługuje wiele źródeł obrazu oraz ścieżek audio. Posiada też narzędzie do analizy strumienia bitowego pomagającego w weryfikacji jakości wybranego materiału filmowego.

Windows Media Encoder Studio Edition Beta będzie można ściągnąć w najbliższej przyszłości. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie Windows Media Encoder Studio Edition

© dobreprogramy
s