Windows Mobile 6.5 w drugiej połowie 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas kwartalnej konferencji Motoroli, dyrektor wykonawczy Sanjay Jha poinformował, że firma ta planuje wyposażyć swoje telefony w wersję 6.5 systemu Windows Mobile w drugiej połowie roku 2009.

Również Steve Ballmer podczas konferencji w Melbourne powiedział, że Windows Mobile 6.5 ma się pojawić w tym czasie. Później jednak rzecznik Microsoftu powiedział, że słowa Ballmera nie należy traktować jako oficjalną mapę drogową a wszelkie zapowiedzi należy traktować ogólnie. Być może Windows Mobile 6.5 zostanie wydany razem z Windows 7. Motorola zapowiada też, że razem z telefonami z WM 6.5 wyda urządzenia korzystające z platformy Android opracowanej przez Google. Natomiast Windows Mobile 7 pojawi się najwcześniej w 2010 roku. Spekuluje się, że Windows Mobile 7 będzie bardziej nastawiony na muzykę. Konkurowałby więc m.in. z obecnie sprzedawanymi przez Microsoft odtwarzaczami Zune.

Ballmer mówiąc o rynku telefonów komórkowych powiedział też, że obecnie rocznie sprzedaje się 1,2 miliarda tych urządzeń, z czego 100 milionów to telefony typu smartphone. Na 20 milionach z nich działał Windows Mobile, co było wynikiem lepszym niż sprzedaż konstrukcji Apple czy BlackBerry.

© dobreprogramy

Komentarze