r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows Mobile 6.5 w maju?

Strona główna Aktualności

O autorze

Według nieoficjalnych informacji Microsoft ogłosi 11 maja wersję 6.5 systemu operacyjnego Windows Mobile 6.5, przeznaczonego na komputery PocketPC i smartfony.

Podobnie jak Windows Mobile 6.1, ma to być poprawka do wersji 6.0 wydanej w lutym 2007. Dzięki niej Microsoft chce zatrzymać klientów, którzy mogliby zmienić system na konkurencyjny przed wydaniem Windows Mobile 7. W związku z tym zmian w wersji 6.5 nie ma dużo, głównie nacisk położono na poprawę obsługi systemu na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Nowa wersja zaoferuje miodowy interfejs użytkownika zaczerpnięty z odtwarzaczy muzyki Zune zorientowany na obsługę palcem. Strona startowa przedstawia listę słów stanowiących odnośniki do poszczególnych aplikacji z możliwością zdefiniowania własnych. Pojawią się większe ikony i nowy interfejs dla wiadomości tekstowych. Możliwa stanie się także edycja i przenoszenie ikon menu Start. System posiadać będzie spore możliwości zmiany wyglądu, ale producenci telefonów nie będą mogli ingerować w interfejs tak jak to robili dotychczas. Większą swobodę w tym zakresie ma mieć jedynie HTC.

Pojawią się nowe możliwości odblokowania systemu. Na przykład w momencie kiedy telefon był zablokowany przyjdzie nowy SMS, po odblokowaniu użytkownik automatycznie zostanie przeniesiony do skrzynki odbiorczej. W miejscu, gdzie znajdują się zakładki, możliwa ma być nawigacja między nimi poprzez przesuwanie palcem, znana użytkownikom TouchFLO 3D. Górny pasek stanie się przezroczysty. Pojawi się nowa wersja Internet Explorer oraz oprogramowania Windows Live, z systemem zintegrowana zostanie też obsługa technologii My Phone, która umożliwia wygodną synchronizację informacji między telefonem komórkowym i Internetem, tworzenie kopii zapasowych i dostęp do nich za pośrednictwem strony internetowej chronionej hasłem. Wreszcie pojawi się możliwość aktualizacji systemu z pamięci ROM poprzez Internet.

Termin premiery nowej wersji Windows Mobile nie jest zgodny z wcześniejszymi informacjami, jakoby wersja 6.5 zaprezentowana miała zostać dopiero w kolejnych kwartałach roku. Dystrybucja Windows Mobile 6.5 wśród producentów urządzeń przenośnych rozpocząć ma się w połowie roku. Oznacza to, że pierwsze urządzenia wyposażone w WM 6.5 pojawią się na rynku być może już po wakacjach. Prawdziwy wysyp smartfonów i PocketPC z Windows Mobile 6.5 przewidywany jest jednak dopiero na czwarty kwartał, czyli sezon przedświątecznych zakupów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii