Windows Mobile Device Center wspiera Windows Mobile 6

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał uaktualnioną wersję narzędzia Windows Mobile Device Center oznaczoną numerem 6.1. WMDC jest bezpośrednim następcą znanego od lat ActiveSync odpowiadającego za synchronizację komputera z urządzeniami przenośnymi typu Pocket PC czy smartphone. Działa tylko na systemach Windows Vista, dla starszych wersji Windows dalej rozwijany jest ActiveSync.

W wersji 6.1 dodano sporo funkcji przede wszystkim z myślą o wchodzącym na rynek Windows Mobile 6 - nowym systemie operacyjnym dla urządzeń przenośnych. Teraz aplikacja m.in. radzi sobie z kopiowaniem zawartości chronionej za pomocą technologii Information Rights Management, synchronizuje pocztę w formacie HTML, rejestruje certyfikaty na podłączonym urządzeniu oraz umożliwia kopiowanie plików także pomiędzy smartfonem a komputerem. Usprawniono również uwierzytelnianie z urządzeniem - teraz PINu nie trzeba już podawać przy każdym połączeniu. PocketPC czy smartfon można też zarejestrować w witrynie Microsoft tak, aby automatycznie otrzymywać informacje o nowościach i dodatkach.

Windows Mobile Device Center 6.1 obsługuje urządzenia z systemem Windows Mobile 2003 i nowszym. Dostępny jest w wersjach 32- i 64-bitowych. Można go pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Synchronizacja danych.

© dobreprogramy