r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Mobile po liftingu wkracza na rynek

Strona główna Aktualności

Już niedługo użytkownicy będą mieli możliwość skorzystania z nowej wersji systemu operacyjnego Windows Mobile 6.5.3, który zostanie udostępniony wraz z nowym telefonem Sony Ericsson. OS ten wyposażony jest w kilka funkcji upraszczających korzystanie z urządzenia oraz przyspieszających działanie przeglądarki Internet Explorer.

Jak ustaliła Mary Jo Foley, blogerka serwisu ZDNet, nowa wersja systemu Windows Mobile umożliwia obsługę pojemnościowych ekranów dotykowych, wprowadza poziomy pasek przewijania w zakładkach w ustawieniach, daje możliwość porządkowania ikon w Menu Start na zasadzie „Przeciągnij i upuść” oraz dodaje funkcję lupy przydatną przy obsłudze starszych programów. Zmiany dotknęły również przeglądarkę Internet Explorer: skrócono czas ładowania poszczególnych stron WWW, poprawiono zarządzanie pamięcią, udoskonalono obsługę niektórych gestów oraz przyspieszono opcję przybliżania oraz rotowania obrazu.

Trzeba przyznać, że część wprowadzonych przez Microsoft zmian z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom narzekającym na funkcjonalność mobilnej wersji Windowsa. Pozostaje nam jedynie czekać na targi Mobile World Congress jakie odbędą się w lutym w Barcelonie. Prawdopodobnie usłyszymy tam o kolejnych wersjach Windows Mobile.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.