reklama

Windows Phone 7 prawie gotowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft pochwalił się na swoim blogu, że tworzony przez niego mobilny system operacyjny Windows Phone 7 osiągnął właśnie kolejny istotny krok milowy i jako Technical Preview trafi wkrótce w ręce deweloperów.

W intensywnych testach Windows Phone 7 uczestniczyło ponad tysiąc pracowników Microsoftu, a w laboratoriach testowych badano kolejnych 10 tys. urządzeń. Firma poza oprogramowaniem zajmowała się takimi kwestiami jak żywotność baterii czy nawiązywanie połączeń sieciowych. Teraz, gdy system osiągnął status Technical Preview, zostanie w ciągu kilku tygodni dostarczony deweloperom wraz z prototypowymi telefonami takich firm jak ASUS, LG czy Samsung. Microsoft ma nadzieję, że twórcy oprogramowania będą chętnie pisać aplikacje dla WP7, toteż nie szczędzi sił i środków, by zachęcić deweloperów do współpracy. Na nieszczęście dla Microsoftu, jego nowy mobilny system operacyjny wejdzie na bardzo trudny rynek. Windows Phone 7 będzie musiał stawić czoła silnej konkurencji od Apple, Google i RIM. Microsoft jest jednak zdeterminowany, by odnieść sukces, toteż będzie kusił deweloperów dużymi udziałami w zyskach ze sprzedaży aplikacji i szerokim wsparciem technicznym. Czy uda mu się odnieść sukces, czas pokaże.

Finalna wersja Windows Phone 7 zostanie wydana jesienią tego roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić