r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Phone 7 prawie gotowy

Strona główna Aktualności

Microsoft pochwalił się na swoim blogu, że tworzony przez niego mobilny system operacyjny Windows Phone 7 osiągnął właśnie kolejny istotny krok milowy i jako Technical Preview trafi wkrótce w ręce deweloperów.

W intensywnych testach Windows Phone 7 uczestniczyło ponad tysiąc pracowników Microsoftu, a w laboratoriach testowych badano kolejnych 10 tys. urządzeń. Firma poza oprogramowaniem zajmowała się takimi kwestiami jak żywotność baterii czy nawiązywanie połączeń sieciowych. Teraz, gdy system osiągnął status Technical Preview, zostanie w ciągu kilku tygodni dostarczony deweloperom wraz z prototypowymi telefonami takich firm jak ASUS, LG czy Samsung. Microsoft ma nadzieję, że twórcy oprogramowania będą chętnie pisać aplikacje dla WP7, toteż nie szczędzi sił i środków, by zachęcić deweloperów do współpracy. Na nieszczęście dla Microsoftu, jego nowy mobilny system operacyjny wejdzie na bardzo trudny rynek. Windows Phone 7 będzie musiał stawić czoła silnej konkurencji od Apple, Google i RIM. Microsoft jest jednak zdeterminowany, by odnieść sukces, toteż będzie kusił deweloperów dużymi udziałami w zyskach ze sprzedaży aplikacji i szerokim wsparciem technicznym. Czy uda mu się odnieść sukces, czas pokaże.

Finalna wersja Windows Phone 7 zostanie wydana jesienią tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.