reklama

Windows Phone 7 w październiku, w sklepach przed Świętami

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft przedstawił kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącego mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7 - ma być on wyposażony między innymi w wyszukiwanie głosowe i mechanizm automatycznego udostępniania treści.

Informacje o nowościach w WP7 są przez Microsoft publikowane w postaci filmów na dedykowanym kanale YouTube. W jednym z klipów możemy obejrzeć wystąpienie Kostasa Malliosa pełniącego w firmie Microsoft funkcję General Manager Live Labs. Poza kwestiami związanymi z reklamą - szerzej opisywanymi już przez nas wcześniej - Mallios omówił bardziej przyziemne kwestie, takie jak data premiery Windows Phone 7 czy lista nowych funkcji.

Bez wątpienia najważniejsza jest informacja o dacie debiutu Windows Phone 7, którą Microsoft zaplanował na październik, czyli już po wakacjach. Oznacza to, że pierwsze telefony z nowym mobilnym Windowsem trafią do sklepów przed świętami Bożego Narodzenia. W kolejnych minutach swojego wystąpienia Mallios demonstruje działanie funkcji wyszukiwania głosowego, która działa bardzo sprawnie i wykazuje się szybką reakcją na głos użytkownika. Niestety Mallios nie sprecyzował, ile języków w momencie debiutu będzie obsługiwał WM7. Kolejną nowością w mobilnym Windowsie będzie pełna integracja z kontem Windows Live i związane z nią funkcje udostępniania treści. Umożliwią one publikowanie różnego typu zawartości (na przykład zdjęć) bezpośrednio w chmurze Microsoftu, w ramach usług takich jak SkyDrive. Pozwoli to między innymi na natychmiastowe udostępnienie w Sieci zdjęć wykonanych chwilę wcześniej wbudowanym w telefon aparatem.

Oczywiście to nie koniec nowości, które zobaczymy w Windows Phone 7 - Microsoft nie chce jednak od razu zdradzać wszystkich szczegółów o swoim nowym dziecku. Na kolejne informacje przyjdzie nam poczekać do kolejnych prezentacji dla deweloperów i reklamodawców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama