Windows Phone 7 z dwiema aktualizacjami w 2011 i 2012 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Według nieoficjalnych informacji, szykują się aż dwie aktualizacje systemu Windows Phone 7. Poznaliśmy już ich nazwy kodowe: Mango i Apollo.

Jak dowiedzieliśmy się na początku grudnia, szykowana jest niewielka aktualizacja dla Windows Phone 7, która ma pojawić się podczas styczniowych targów CES. Wprowadzi między innymi oczekiwaną funkcję kopiuj-wklej. Microsoft zaprezentuje wtedy również pierwsze informacje na temat kolejnego Windowsa i tabletów. Zdaniem serwisu ZDNet, większe aktualizacje Windows Phone 7 ukażą się na jesieni 2011 (Mango) i pod koniec 2012 roku (Apollo). Jeśli wierzyć anonimowym źródłom, na które powołuje się serwis, Microsoft najwyraźniej nie śpieszy się z wprowadzeniem aktualizacji swojego systemu.

W Mango pojawić się mają udogodnienia dla deweloperów (rozszerzona kontrola nad aplikacjami), a także bardziej zaawansowany multitasking. Poza tym Microsoft wprowadzi głębszą integrację z Silverlightem obejmującą między innymi wtyczkę dla przeglądarki internetowej i HTML5. Nie poznaliśmy natomiast jak dotąd informacji na temat aktualizacji o nazwie Apollo. Wiadomo jedynie, że ma być ona największa spośród uaktualnień. Do 2012 roku jednak sporo może się zmienić...

© dobreprogramy