reklama

Windows Phone 7.8 trafia do wybranych użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Internauci z różnych części świata donoszą, że udało im się zaktualizować Lumie 610, 710, 800 i 900 do Windows Phone 7.8. Poprawka jednak nie jest jeszcze oficjalnie dostępna i wygląda na to, że Nokia wypuszcza ją tylko do wybranego grona osób.

Szczęśliwi posiadacze nowszej wersji systemu podają dwie metody aktualizacji: ręczną, z wykorzystaniem NaviFirmPlus i NokiaCareSuite 5.0, oraz automatyczną, do której potrzebna jest tylko aplikacja Zune. Uaktualnienie tą drugą metodą przebiega w czterech etapach — smartfon najpierw pobiera wszystkie poprawki Nokia Update, a następnie modernizuje system z wersji 7.10.8773 do 7.10.8779.8, potem do 7.10.8783 i ostatecznie do 7.10.8858.136, która oznacza właśnie system Windows Phone 7.8.

Po aktualizacji smartfona można korzystać z dynamicznych kafelków, dwudziestu zestawów kolorystycznych, ekranu blokowania z tapetą Bing czy zmienionych ikonek niektórych aplikacji. Niestety, użytkownicy nowego systemu twierdzą, że w uaktualnieniu zabrakło obiecanych aplikacji do tworzenia dzwonków i wycinania niechcianych elementów zdjęć, a opcja przesyłania plików przez Bluetooth wciąż jest zablokowana. Niewykluczone jednak, że są to tylko bolączki nieoficjalnej aktualizacji i problemy znikną po formalnej premierze Windows Phone 7.8. Według Microsoftu stanie się to w I kwartale przyszłego roku.

Aktualizacja 18.12.2012 12:30

Poproszony o skomentowanie doniesień o możliwości aktualizacji niektórych smartfonów, Microsoft wymijająco odparł, że współpracuje z producentami sprzętu i nowa wersja systemu ukaże się na początku 2013 roku. Nieco więcej światła na sytuację rzuciła Nokia — koncern wyjaśnił, że poprawki w Zune są dostępne dla modeli preprodukcyjnych, które trafiły w ręce deweloperów i dziennikarzy zanim smartfony pojawiły się w sprzedaży.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama