reklama

Windows Phone 8.1 będzie wspierał ekrany od 384×640 do 1440×2560

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Udostępnienie deweloperom nowego SDK przygotowanego pod Windows Phone 8.1 pozwoliło na dogłębną analizę przyszłej aktualizacji, ale także na przestudiowanie tego, jak będzie rozwijał się ten system w następnych wersjach. Jedną z takich nowinek jest rozszerzenie wspieranych rozdzielczości, możemy spodziewać się nie tylko większych ekranów, ale także mniejszych, dostosowanych do feature phone'ów.

Dogłębna analiza SDK sprawiła, że odkryto nowe rozdzielczości, które prezentują kierunek, w jakim będą zmierzały kolejne urządzenia z systemem mobilnym od Microsoftu. Pierwszym zaskoczeniem może być zmiana najmniejszej rozdzielczości wspieranej przez Windows Phone. Od nowej wersji to ekrany z rozdzielczością zaledwie 384×640 (odmiana WVGA) będą wariantem minimum. Oznaczać to może jedno. Microsoft (z Nokią) chce wejść w duży rynek feature phone'ów. Mimo że tego typu urządzenia nie są zbytnio medialne, to nadal sprzęt mobilny z najniższej półki jest chętnie nabywany na całym świecie. Możemy zatem spodziewać się prostych i funkcjonalnych telefonów, pracujących pod kontrolą nowej wersji Windows Phone. Może być to także przygotowanie SDK do współpracy z inteligentnymi zegarkami (smart watch). Nową, pośrednią rozdzielczością, jest także 540×960 (qHD).

Na drugim końcu mamy możliwość współpracy z urządzeniami z ekranami 1440×2560 (QHD). Jest to zapewne przygotowanie do działania na tabletach oraz innych urządzeniach (kafelki na SmartTV?), choć nie da się wykluczyć, że w przygotowaniu jest kolejny duży smartfon o takim ekranie. Możemy się też domyślać, że jest to jeden z kroków do wchłonięcia WinRT przez Windows Phone.

Nowe rozdzielczości w SDK Windows Phone 8.1 to nie tylko informacja o wspieraniu bardziej zróżnicowanych ekranów. Jest to oczywisty krok ku rozszerzeniu oferty o kolejne urządzenia, co może sprawić, że tworzenie aplikacji pod WinPRT pozwoli na dystrybucję oprogramowania na nowych rynkach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić