reklama

Windows Phone 8.1 bez przycisku „wstecz”?

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Premiera aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8, jeszcze przed nami, a już teraz pojawiają się przecieki odnośnie niezapowiedzianego oficjalnie Windows Phone 8.1. Jeśli informacje się sprawdzą, wraz z prezentacją nowej wersji mobilnych okienek w roku 2014, czeka nas niemała rewolucja. Wśród wielu zmian, o których mowa w przytoczonym wpisie, jedna nowość wydaje się postawić świat Windows Phone niemalże do góry nogami. Wszystko wskazuje na to, że wraz z prezentacją specyfikacji Windows Phone 8.1 (o znajomo brzmiącej nazwie kodowej „Blue”), zostanie usunięty fizyczny przycisk „wstecz”.

Prócz tej zaskakującej zmiany, nowa wersja ma usprawnić wielozadaniowość (dla przypomnienia, GDR3 pozwoli na bezpośrednie zamykanie aplikacji z menedżera zadań), dodać wsparcie dla ekranów powyżej siedmiu cali oraz wprowadzić łatwiejsze tworzenie aplikacji działających pod Windows Phone i Windows RT.

Na koniec wróćmy jeszcze do hitu, jakim jest usunięcie przycisku „wstecz”. Microsoft chce iść podobną drogą jak Apple, których urządzenia również nie posiadają tej funkcji. Redmond ma się tłumaczyć tym, iż większość osób nie używa przycisku cofania zgodnie z założeniami. Wg spostrzeżeń, lwia część użytkowników zamyka aplikacje poprzez wciśnięcie środkowej ikonki z logo Windows (oczywiście nie zamyka to programu, a jedynie go „usypia”). Nie wiemy, czy takie radykalne posunięcie jest słuszne. Przycisk „wstecz” zdążył się już zadomowić w Windows Phone i jego usunięcie ze specyfikacji, nie wydaje się trafionym pomysłem. Co więcej, jeśli przytoczone zmiany okażą się prawdą, co się stanie z większością aplikacji, które używają cofania poprzez fizyczny przycisk w urządzeniu? Ta zmiana wydaje się tak olbrzymia, że aż nierealna. Chociaż podobnie mówili użytkownicy Windows Mobile, gdy dotarły do nich pierwsze wzmianki o specyfikacji i założeniach Windows Phone 7, zatem niczego nie możemy być pewni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii