reklama

Windows Phone 8.1: przyciski fizyczne mogą zostać zastąpione przyciskami na ekranie

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Microsoft bardzo ogranicza wszelkie informacje odnośnie przyszłej aktualizacji do Windows Phone 8.1 (zwanej również „Blue”). Jednym z bardziej wiarygodnych źródeł przecieków m.in. od Microsoftu jest evleaks, który dość trafnie udostępnia ciekawe informacje. Ostatnią taką „świeżynką” jest zrzut ekranu z Windows Phone 8.1, przedstawiający standardowe przyciski (wstecz, Windows i szukaj) jako elementy wyświetlanego obrazu przez system.

Standardowe przyciski systemu, przeniesione na ekran to duża zmiana. Możemy się spodziewać, że taki krok nie będzie zmuszał producentów sprzętu do rezygnacji z fizycznych przycisków, ale dostaną oni możliwość pominięcia ich i umieszczania wirtualnych przycisków na ekranie. Jest to kolejny przykład tego, że Microsoft chce zachęcić kolejne firmy OEM do produkcji smartfonów z Windows Phone. W ten sposób łatwiej będzie stworzyć nowe urządzenie z mobilnym systemem Microsoftu, na bazie już istniejącego z Androidem. Co więcej, pozwoli to także na obniżenie kosztów produkcji smartfonów z niższej półki, co jest kluczowym elementem przy chęci zwiększenia udziałów w rynku mobilnym.

Czekająca nas aktualizacja Windows Phone 8.1 wprowadzi dość rewolucyjne zmiany. Zmniejszenie wymagań co do urządzeń z tym systemem oraz możliwość udostępnienia Windows Phone za darmo, może stać się impulsem do jeszcze szybszego spopularyzowania słuchawek z mobilnym Windowsem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama