r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows (Phone) 9 dla każdego smartfona z Windows Phone 8? Polska Cortana już w październiku? Co jest prawdą, a co fałszem?

Strona główna AktualnościBIZNES

O tym, że duża część informacji w świecie IT opiera się na plotkach i przeciekach wie zapewne każdy, kto śledzi ową dziedzinę życia. Najważniejsze jest jednak, aby do tego typu informacji podchodzić z dystansem i dozą niepewności. Wspominamy o tym, gdyż w ostatnim czasie użytkownicy Windows Phone dostali niezmiernie dużą ilość ploteczek i nowości, które wywołały niemałą burzę w środowisku mobilnych okienek.

Koniec minionego weekendu minął pod znakiem niezmiernie ciekawych, ale i mocno kontrowersyjnych informacji. Otóż na Twitterze Pana Sylwestra Sałka pojawił się wpis, jakoby najnowsza aktualizacja Windows Phone 8.1 Update 2 (GDR2) miałaby być dostępna już 8 października, a wraz z nią polska Cortana. Wieść szybko podchwyciło kilka branżowych stron, które opublikowały te informacje, jako pewne i sprawdzone. W czasie, gdy wiele osób analizowało przeciek, pojawiła się kolejna ploteczka. Otóż, jak donosił jeden z polskich portali IT, wszystkie Lumie z Windows Phone 8 (nawet najtańsza Lumia 520) mają otrzymać aktualizację Windows (Phone) 9. Dodatkowo dostaliśmy dziś listę nowości, jakie ma mieć Windows Phone 8.1 Update 2. Również w obu tych przypadkach źródłem informacji jest Sylwester Sałek.

Należy podkreślić, że większość przecieków z omawianego konta Twitterowego pochodzi z ogólnodostępnych informacji. O polskiej Cortanie w Update 2 (GDR2) i zmianach w samej aktualizacji pisaliśmy już na początku września. Ploteczki o innych nowościach w tej odsłonie systemu (chociażby zmiana domyślnej aplikacji wiadomości) były publikowane już od kilku tygodni, czy nawet miesięcy. Stąd też tego typu informacje nie są niczym nadzwyczajnym, a ilość wcześniejszych doniesień może świadczyć o wiarygodności tych, już nie tak świeżych, przecieków. W tej kwestii nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Tutaj wyróżnia się jedynie wpis odnośnie udostępnienia Windows (Phone) 9 wszystkim posiadaczom Lumii z systemem w wersji 8. Nasz portal postanowił sprawdzić omawiane źródło, szczególnie, gdy mowa jest o tak ważnej informacji.

r   e   k   l   a   m   a

Sylwester Sałek jeszcze do niedawna informował na Facebooku, że pracuje dla Microsoftu. Jednakże od momentu ujawnienia przecieków, usunął tę informację. Zapytany przez nas Marek Zalewski, starszy specjalista PR w Microsoft Polska, dementuje jakoby taka osoba pracowała w Microsoft w Polsce. Czy zatem źródło informacji mija się z prawdą? Nie możemy tego wykluczać, aczkolwiek osoba ta może być także współpracownikiem lub jest zatrudniona u pośredniego lub bezpośredniego partnera firmy z Redmond. Podkreślamy, że naszym celem nie jest dyskredytowanie nikogo, a sprawdzenie źródeł tych niezmiernie ciekawych informacji.

Zalecamy zatem podchodzenie do części doniesień z rozsądkiem i pewną nieufnością. Z drugiej strony, mimo dość niepewnych informacji, co do wydania Windows (Phone) 9 wszystkim nowym Lumiom liczymy na to, iż Microsoft spełni owe życzenie wielu użytkowników mobilnych Windowsów. Czekamy zatem w tej kwestii na oficjalne doniesienia lub bardziej wiarygodne źródła przecieków.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.