reklama

Windows Phone coraz popularniejszy; wersja 7.8 na początku 2013 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Wygląda na to, że problemy trapiące smartfony z Windows Phone 8 nie odstraszają klientów, którzy zainteresowani są mobilnym systemem Microsoftu. Recenzenci są zachwyceni urządzeniami Nokii i HTC, a w wielu miejscach na świecie cały zapasy zostały wyczerpane. […] Sprzedajemy czterokrotnie więcej smartfonów niż w analogicznym okresie rok temu — Steve Ballmer nie krył swojego zadowolenia podczas dorocznego spotkania z akcjonariuszami. Niestety, szef Microsoftu nie podał twardych danych sprzedażowych. Zamiast tego dowiedzieliśmy się, że w Windows Phone Store znajduje się ponad 120 tysięcy programów, w tym niemal wszystkie z listy 50 najpopularniejszych aplikacji na smartfony.

Microsoft uciął także spekulacje dotyczące aktualizacji mobilnego systemu do wersji 7.8. Terry Myerson na blogu Windows Phone wyjaśnił, że firma znajduje się na etapie ścisłej współpracy z producentami sprzętu. W ten sposób koncern chce upewnić się, że aktualizacja starszej wersji przebiegnie bezproblemowo na możliwie największej liczbie urządzeń. Sam koniec prac jest już blisko, bo Windows Phone 7.8 ma trafić do klientów na początku 2013 roku (choć niektórzy liczyli na aktualizację wczoraj). Wkrótce też na rynku mają pojawić się smarfony skierowane do osób z mniej zasobnym portfelem, które od razu będą wyposażone w tę wersję systemu. Wraz z premierą aktualizacji, Microsoft chce zwiększyć liczbę krajów, w których dostępny jest sklep z aplikacjami i zintegrowana usługa Xbox — w tej chwili na liście znajduje się 95 państw.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić