r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Phone doczekał się wreszcie oficjalnego Dropboxa

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft ogłosił swoją współpracę z Dropboxem. Przy tej okazji zapowiedział również, że po wielu latach oczekiwania posiadacza telefonów z Windows Phone otrzymają oficjalną aplikację do obsługi tej chmury. Ten moment właśnie nastąpił.

Aplikacja interfejsem nie odbiega od tego co już znamy z wersji na iOS czy też Androida. Brakuje jedynie zakładki powiadomienia. Mamy więc listę naszych folderów i plików, podgląd samych grafik czy też ulubionych. Jest też opcja automatycznego przesyłania nowych zdjęć do chmury oraz zabezpieczenia plików hasłem.

Jednym z najważniejszych ograniczeń jest brak możliwości pobierania danych do pamięci urządzenia, czy też na kartę SD. Można to obejść poprzez aplikacje, w których uruchomimy plik, jednak nie z poziomu Dropboxa. Podobne ograniczenie spotkamy przy próbie przesłania pliku na nasz dysk. Jest to możliwe tylko i wyłączenie w przypadku zdjęć. Dropbox nie współpracuje także z systemowym menu udostępniania, chyba że udostępniamy sam link do pliku.

r   e   k   l   a   m   a

Przez te ograniczenia oficjalna aplikacja nie wykracza możliwościami poza to co już znajdziemy w jej nieoficjalnych zamienniki, takie jak np. CloudSix for Dropbox. Nie wykorzystuje w pełni możliwości API Windows Phone 8.1. Sprawdza się jako narzędzie szybkiego dostępu do naszych danych, ale zarządzanie nimi jest już ograniczone. Dropboxa dla Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.