r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Phone - nowe podejście Microsoftu do smartfonów

Strona główna Aktualności

Kolejne informacje z Mobile World Congress w Barcelonie - tym razem podsumowanie konferencji prasowej Stevena Ballmera, CEO firmy Microsoft na temat nowości w systemie Windows dla smartfonów.

Poza oficjalnym ogłoszeniem usługi My Phone, o czym pisaliśmy już dzisiaj rano, Ballmer zasugerował zmianę w sposobie promocji systemu Windows na platformy mobilne. Oczywiście nadal systemem operacyjnym pozostanie Windows Mobile, ale teraz korporacja chce bardziej podkreślać, że tak naprawdę Windows na pecetach i smartfonach to ten sam system. Dlatego też od teraz smartfony z Windows Mobile na pokładzie nazywane będą przez Microsoft po prostu: Windows Phone.

Mobile World Congress był też areną oficjalnego ogłoszenia systemu Windows Mobile 6.5, wersji pośredniej stanowiącej pomost pomiędzy istniejącym już od jakiegoś czas WM 6.1 a zupełnie nową wersją 7. W związku z tym zmian w wersji 6.5 nie ma dużo, głównie nacisk położono na poprawę obsługi systemu na urządzeniach z ekranami dotykowymi, które w zasadzie wypierają już dzisiaj pozostałe smartfony. Podczas demonstracji nowego systemu Andy Lees z Microsoftu pokazał między innymi nowy interfejs, nowe widoki (w tym planszę Today i nowy ekran blokady) oraz pełną obsługę Flash, zwrócił też uwagę na fakt, że nowa mobilna przeglądarka Internet Explorer pracuje z silnikiem identycznym jak wersja na PC. Niestety zanim pierwsze urządzenia z Windows Mobile 6.5 pojawią się na rynku upłynie jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Przy okazji zaprezentowano również nową witrynę Windows Marketplace, czyli miejsce w Internecie, gdzie można on-line kupić i od razu pobrać bezpośrednio na urządzenie aplikacje dedykowane smartfonom z Windows Mobile. W ofercie znajdzie się ponad 20 tysięcy programów. Również i ta usługa będzie jednak dostępna dopiero, gdy na rynku pojawi się Windows Mobile 6.5.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.