reklama

Windows Phone zyskuje na porażce BlackBerry 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Jeżynka z tygodnia na tydzień chyli się ku upadkowi. Nowe Modele z BlackBerry 10 — Z10 i Q10, nie uratowały giganta od tracenia klientów. Obecnie rynek urządzeń od Kanadyjczyków kurczy się coraz bardziej. Statystyki pokazują, że sprzedaż BlackBerry maleje i nowe przecieki nie wróżą dobrze tej marce w najbliższym czasie.

Nieoficjalne źródła mówią o niepokojących ruchach ze strony jednego z większych operatorów w USA. T-Mobile w Stanach Zjednoczonych może w najbliższym czasie zupełnie wycofać urządzenia z BlackBerry z salonów. Wówczas, osoby chętne do zakupu urządzeń z Jeżynką, będą musiały zamawiać sprzęt online. Można stwierdzić, że niebezpośrednio, T-Mobile USA rezygnuje z urządzeń z BlackBerry na pokładzie.

Warto odnotować, że luka po BlackBerry nie zostaje pusta. Jest ona zapełnia przez Windows Phone, które często wybierane jest przez osoby związane wcześniej z Jeżynką. Wpływa to bezpośrednio na umacnianie się w statystykach urządzeń z mobilnym systemem od Microsoftu. Obecnie jest to pewne trzecie miejsce, a w Europie Windows Phone posiada ponad 8.2% rynku. Upadające BlackBerry to smutna informacja, ale to m.in. dzięki temu „przewrotowi”, Windows Phone zyskuje szybko w statystykach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić