r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows PowerShell 2.0 CTP

Strona główna Aktualności

Microsoft udostępnił edycję CTP (Community Technology Preview) drugiej wersji powłoki skryptowej Windows PowerShell 2.0, która pozwala kontrolować i zarządzać środowiskiem Windows w sposób preferowany jak widać nie tylko przez sympatyków Linuksa, ale i sporą część administratorów i zaawansowanych użytkowników Windows - z poziomu oferującego duże możliwości, elastycznego wiersza poleceń pozwalającego tworzyć także skomplikowane skrypty. Wydanie CTP jest naturalnie niestabilnym przedsmakiem tego, co znajdzie się w finalnej wersji PowerShella 2.0, przy czym jest w pełni kompatybilne z wersją 1.0 i wymaga jej wcześniejszego odinstalowania.

Do największych nowości należą będący póki co w bardzo wczesnym stadium alfa graficzny interfejs oraz PowerShell Remoting oferujący kontrolę nad zadaniami wykonywanymi na zdalnych komputerach. Remoting działa jednak poprawnie na Viście dopiero po instalacji dostępnego póki co jedynie w wersji beta Service Packa 1. Ponadto, PowerShell 2.0 to także ograniczone, dające grupować się w pule przestrzenie wykonywania skryptów, nowe polecenia typu cmdlet, mechanizmy debugowania skryptów i kilka innych rzeczy opisanych niestety dość pobieżnie w dziale pobrań witryny Microsoft, skąd wydanie CTP pobrać można dla 32- i 64-bitowych wraz z Release Notes i SDK.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.