Windows PowerShell V2 w wersji CTP2

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest już dostępna wersja Community Technology Preview 2 drugiej odsłony powłoki skryptowej Windows PowerShell, która pozwala w dość elastyczny sposób zarządzać środowiskiem Windows.

CTP2 to cała gama nowych funkcji. W wersji tej dodano między innymi możliwość partycjonowania i organizowania skryptów we własnoręcznie tworzone moduły wielokrotnego użytku, wprowadzono system transakcyjny i obsługę eventingu. Parametry wywołania skryptu mogą być podawane w kilku zestawach, a deweloperom umożliwiono hostowanie wielu zdalnych sesji PowerShella w jednym procesie na serwerze aplikacji. CTP2 to także szereg unowocześnień do już istniejących funkcji, na przykład nowe przełączniki do niektórych cmdletów. Twórcy PowerShella podkreślają też, że wszystkie skrypty V1 będą działać bez problemów na wersji V2 (z drobnymi wyjątkami opisanymi w Release Notes).

CTP2 można pobrać z serwisu TechIT z działu Narzędzia. Przypominamy - CTP2 to wciąż wersja przedpremierowa, potencjalnie niestabilna, której funkcjonalność nie musi odpowiadać późniejszej wersji finalnej.

© dobreprogramy