r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows PowerShell już oficjalnie

Strona główna Aktualności

Bob Muglia ogłosił, że nowa powłoka dla systemów Windows występująca dotychczas pod kryptonimem Monad nosić będzie nazwę Windows PowerShell. Edycja RTM dostępna będzie pod koniec roku, wczoraj pojawiła się natomiast do pobrania wersja RC1 - która według bloga zespołu od PowerShell jest już bardzo dobrej jakości.

Bob Muglia potwierdził, że fundamentem administracji Exchange Server 2007 oraz nowego Microsoft Operations Manager (MOM) Server będzie właśnie PoweShell. W założeniu MMC 3.0 - obsługujące już nie tylko wspomniane Exchange i MOM, ale i całą przyszłą linię produktów Microsoft - będzie graficznym interfejsem do silnika, którym będzie właśnie PowerShell. GUI będzie miało też za zadanie nauczyć użytkownika korzystania z PowerShella - najprawdopodobniej w podobny sposób, w jaki graficzne narzędzia dla administracji SQL Server 2005 są w stanie wygenerować użytkownikowi kod TSQL do każdej wyklikanej czynności. Widać zatem, że to właśnie PowerShell z czasem stanie się podstawowym narzędziem administracyjnym, bez którego znajomości ciężko będzie się obejść.

Wersje dla RC1 PowerShell dla platform 32-bitowych i 64-bitowych, a także dokumentację można pobrać ze stron producenta.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.