Windows 7 RC udostępniony testerom

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zgodnie z harmonogramem udostępnił beta-testerom w technicznym programie beta wersję Release Candidate systemu Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2.

System Windows 7 jak zwykle udostępniono w dwóch wersjach, 32- i 64-bitowej. W przypadku Windows Server 2008 R2 udostępniono jedynie wersję 64-bitową (x64) oraz ia64, a to dlatego, że Microsoft zapowiedział, że nie planuje już wydawania 32-bitowych systemów serwerowych. Obrazy nośników instalacyjnych testerzy mogą pobrać z witryny Microsoft Connect po zalogowaniu.

Udostępniony build nosi oznaczenie 7100-0-090421-1700 i został skompilowany 21 kwietnia. Suma kontrolna podana przez Microsoft zgadza się z sumami podawanymi w serwisach torrentowych, do których ta sama, jak widać, wersja Release Candidate wyciekła już kilka dni temu. Warto wspomnieć, że równocześnie testerzy otrzymali dostęp do pobrania instalatora "trybu Windows XP", o którym szczegółowo pisaliśmy wczoraj.

Razem z beta-testerami te same wersje otrzymali także posiadacze płatnych subskrypcji TechNet i MSDN. Publicznie dla wszystkich zainteresowanych system Windows 7 RC pojawi się 5 maja. Przypominamy, że dzisiaj - prawdopodobnie późnym wieczorem - rusza także polski program mini-beta Windows 7 skupiony na wyłapywaniu błędów w lokalizacji systemu. Przy okazji warto wspomnieć, że wersja RC wygasa 1 czerwca 2010 roku, co daje ponad rok darmowego testowania Windows 7.


Aktualizacja, 30.04.2009, 16:10

Polska wersja pojawiła się krótko po angielskiej w witrynie Microsoft Connect dla testerów zaproszonych do polskiego programu mini-beta.


Aktualizacja, 01.05.2009, 03:22

Duże zainteresowanie wersją kandydującą Windows 7 doprowadziło do przeciążenia serwerów Microsoftu. Wielu użytkowników MSDN i TechNetu miało problemy z dostępem do stron tych serwisów. Natomiast podczas ściągania zdarzało się często, że transfer urywał się i konieczne było wznawianie.

© dobreprogramy