Windows Search 4.0 dla Visty, XP i Windows Server

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak można przeczytać na blogu Oz Enterprise Infrastructure, Microsoft udostępnił wersję preview silnika indeksującego Windows Search 4.0 pozwalającego przeszukiwać i podglądać dokumenty, e-maile, pliki z muzyką, zdjęcia i inne definiowane ręcznie typy danych - znajdujące się tak na lokalnym komputerze, jak i na innych maszynach w sieci lokalnej. Silnik Windows Search 4.0 jest usługą, która współpracuje z innymi aplikacjami - Office Outlook 2007, Office OneNote 2007 czy znajdującym się w paczce Windows Desktop Search zapewniającym podobny interfejs przeszukiwania komputera do tego obecnego w Viscie dla starszych systemów - Windows XP oraz Windows Server 2003.

Wersja 4.0 zapewnia wsparcie dla EFS, zmniejsza obciążenie serwera Exchange przy indeksowaniu poczty w trybie online bez lokalnego bufora, obsługuje zapytania kierowane bezpośrednio do innych klientów Windows Serach z pominięciem usług serwerowych typu Search Server. Podniesiono też wydajność indeksowania i podglądu pod Windows XP, a także dodano nowe opcje GPO pozwalające konfigurować usługi wyszukiwania w sieciach Active Directory.

Windows Search 4.0 Preview dostępny jest w pakietach dla Windows Vista oraz Windows Server 2008 x86 oraz x64, Windows XP x86 oraz x64 oraz Windows Server 2003 x86 i x64.

© dobreprogramy

Komentarze