reklama

Windows Search 4.0 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wydał kolejną główną wersję silnika wyszukiwarki Windows Search, wbudowanego w Windows Vista, a dla pozostałych systemów także znanego pod nazwą Windows Desktop Search.

W najnowszej wersji 4.0 wprowadzono szereg zmian, które odczują także użytkownicy Windows Vista. Po pierwsze dodano opcję indeksowania plików zaszyfrowanych za pomocą EFS, poprawiono wydajność indeksowania magazynu Exchange pracującego w trybie online, a podgląd w Windows XP działa teraz szybciej. Ciekawą nowością jest możliwość odpytywania indeksów na innych komputerach w przypadku przeszukiwania ich udziałów sieciowych. Microsoft zapewnia również, że nowy Windows Search przeszukuje szybciej niż poprzednik. Administratorów i zaawansowanych użytkowników ucieszy też fakt, że wersja 4.0 jest w pełni konfigurowalna przez Group Policy - zarówno na poziomie komputera, jak i użytkownika.

Windows Search 4.0 współpracuje z Windows XP SP2, Windows Vista SP1, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 i Windows Home Server. W przypadku Visty istniejący już silnik wyszukiwania zostaje zaktualizowany do nowej wersji. Niestety 64-bitowa Vista pozbawiona jest póki co polskiej wersji językowej narzędzia.

Windows Search 4.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY - Akcesoria - Inne akcesoria.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama