r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Search 4.0 wydany

Strona główna Aktualności

Microsoft wydał kolejną główną wersję silnika wyszukiwarki Windows Search, wbudowanego w Windows Vista, a dla pozostałych systemów także znanego pod nazwą Windows Desktop Search.

W najnowszej wersji 4.0 wprowadzono szereg zmian, które odczują także użytkownicy Windows Vista. Po pierwsze dodano opcję indeksowania plików zaszyfrowanych za pomocą EFS, poprawiono wydajność indeksowania magazynu Exchange pracującego w trybie online, a podgląd w Windows XP działa teraz szybciej. Ciekawą nowością jest możliwość odpytywania indeksów na innych komputerach w przypadku przeszukiwania ich udziałów sieciowych. Microsoft zapewnia również, że nowy Windows Search przeszukuje szybciej niż poprzednik. Administratorów i zaawansowanych użytkowników ucieszy też fakt, że wersja 4.0 jest w pełni konfigurowalna przez Group Policy - zarówno na poziomie komputera, jak i użytkownika.

Windows Search 4.0 współpracuje z Windows XP SP2, Windows Vista SP1, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 i Windows Home Server. W przypadku Visty istniejący już silnik wyszukiwania zostaje zaktualizowany do nowej wersji. Niestety 64-bitowa Vista pozbawiona jest póki co polskiej wersji językowej narzędzia.

Windows Search 4.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY - Akcesoria - Inne akcesoria.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.