reklama

Windows Server 2008 już z Service Packiem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Z pewnością każdy, kto zainstalował finalną wersję systemu Windows Server 2008 dostępną już od jakiegoś czasu w witrynach Connect/TechNet/MSDN prędzej czy później zauważył, że we właściwościach systemu przedstawia się ona jako Windows Server 2008 Service Pack 1... Jak to możliwe, że dopiero co wydany system już od początku posiada zainstalowany dodatek SP1? Słowo wyjaśnienia można przeczytać na blogu Iana McDonalda z Microsoftu.

Ogólnie rzecz ujmując Microsoft począwszy od tego wydania Windows powraca do korzeni, czyli wspólnej bazy kodowej dla systemu klienckiego i serwerowego. Przekłada się to wprost na naprawdę spore uproszczenie dla programistów Microsoftu przy opracowywaniu poprawek oraz dla administratorów przy ich testowaniu i wdrażaniu. Również przyszłe Service Packi będą identyczne i zainstalują się zarówno na Windows Vista, jak i Windows Server 2008.

Pytanie - co z funkcjami, które są unikalne dla jednego z systemów? Również i ten problem rozwiązano poprzez nowe mechanizmy aktualizacyjne wbudowane w system, które na bieżąco rozpoznają, jakie aktualizacje są potrzebne dla danego systemu i według tych kryteriów pobierają je i stosują. Nie ma więc przykładowo mowy o instalowaniu poprawek dla Active Directory w Windows Vista.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama