Windows Server 2003 do pobrania!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft wprowadziła możliwość pobrania z Internetu wersji testowej (Evaluation Kit) swojego najnowszego systemu dedykowanego dla serwerów - Windows Server 2003.

Dotychczas można było jedynie zamówić jedynie dysk CD zawierający: Windows Server 2003 w wersji Enterprise Edition, indywidualny klucz produktu i materiały dodatkowe. Wadą tego rozwiązania był spory koszt wysyłki z USA (jak podaje serwis Jama Mastaha, około 100zł). Teraz, system ten, można także pobrać po rejestracji na stronie microsoft.order-5.com/windowsserver2003evaldl. Jedyną wadą tego rozwiązania jest rozmiar pobieranego pliku - około 500MB.

Warto nadmienić, że Windows Server 2003 w testowej wersji ewaluacyjnej można używać aż przez 6 miesięcy. Jest to niewątpliwa okazja dla wielu administratorów aby w pełni legalnie przetestować najnowszy system serwerowy Microsoftu. W dodatku można go także przystosować do działałania jak "zwykły" system na normalnym komputerze. Daje to okazję każdemu użytkownikowi nie tylko do poznania najnowszego rozwiązania Microsoftu ale także posiadania w pełni legalnego systemu (jeżeli go nie ma) przez pół roku.

© dobreprogramy
s