Windows Server 2003 po raz drugi?

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawno pisaliśmy o nowej wersji Windows XP o kodowej nazwie Reloaded, która ma się pojawić jeszcze przed premierą długo zapowiadanego Longhorna. Okazuje się, że podobnie może być w przypadku serwerowego systemu Windows Server 2003.

Coraz więcej zaczyna się mówić o systemie operacyjnym, który miałby wypełnić ponad kilkuletnią lukę pomiędzy premierami systemów Windows Server 2003 a Longhorn Server. Podczas gdy wydanie tego drugiego jest jeszcze dosyć odległą przyszłością, prawdopodobnie prędzej na rynku pojawi się nowy system serwerowy, a właściwie nowa edycja już istniejącego. Wersja ta nazywana jest Windows Server 2003 Release 2.

Mimo, iż nie wiadomo jeszcze dokładnie, co nowego wniesie druga edycja Windows Server 2003, mówi się już, że być może firma Microsoft zechce wprowadzić wsparcie dla nowych technologii - tych, które pojawią się wraz z kliencką wersją Windows Longhorn. Miałoby to na celu zapewnienie komputerom z zainstalowanymi następnymi wersjami Windows lepszej współpracy z bieżącą platformą serwerową. Gdyby tak się stało, prawdopodobnie największy nacisk zostałby położony na technologię Indigo - nowy system komunikacji usług sieciowych, być może również na pozostałe technologie kojarzone dotychczas tylko z Longhornem.

Nie wiadomo jednak na razie, kiedy konkretnie można się spodziewać wydania drugiej edycji Windows Server 2003. Na razie czekamy więc na Service Pack 1 do tegoż systemu, jak również Service Pack 2 do Windows XP. Oba mają ukazać się w połowie tego roku.

© dobreprogramy
s