Windows Seven w 2010 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował oficjalnie, że wydanie Windows Seven jest planowane na rok 2010.

Z informacji przekazanych przez Microsoft podczas konferencji Microsoft's Global Exchange (MGX) wynika, że tworzenie nowej wersji Windows zajmie jeszcze co najmniej trzy lata. Poprzednio zapowiadano wydanie następcy Visty w 2009 roku. Zapowiedziano, że prace nad systemem będą prowadzone tak długo, dopóki nie zostanie osiągnięcia odpowiednia jakość. W przypadku problemów pojawią się więc kolejne opóźnienia.

Obecnie korporacja zajmuje się wewnętrznym planowaniem zmian w Windows Seven i nie są znane bliższe szczegóły. Potwierdzono przypuszczenia, że Windows Seven będzie dostępny nie tylko w wersji 64-bitowej ale także 32-bitowej. Nie wiadomo jakie dokładnie jednostki magazynowe (SKU) czyli odmiany systemu będą dostępne, ale na pewno będą wersje dla użytkowników indywidualnych oraz dla firm.

Systemowi Windows Seven będą towarzyszyły różne usługi, które użytkownicy będą mogli subskrybować. Będą one jednak dostępne na zasadach bardziej przypominających te dotyczące Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) niż Windows Live.

© dobreprogramy