Windows SteadyState - nowy Shared Computer Toolkit

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft przy okazji nowej wersji narzędzia Shared Computer Toolkit zdecydował o zmianie jego nazwy. Teraz to oprogramowanie dedykowane dla komputerów współużytkowanych w bibliotekach, szkołach czy kawiarenkach internetowych będzie nazywać się Windows SteadyState. Co ciekawe, nowe narzędzie jest wciąż dostępne jedynie dla Windows XP - na liście obsługiwanych systemów nie ma najnowszego Windows Vista.

Co nowego w samym programie? Oprócz nazwy poprawiono czytelność interfejsu użytkownika i ułatwiono instalację (narzędzie zintegrowane jest z usługą User Profile Hive Cleanup Service). Poza tym dodano m.in. opcje importu i eksportu kont użytkowników pomiędzy komputerami i udostępniono kilka poziomów restrykcji w zależności od konta.

W dziale pobierania witryny Microsoft dostępna jest też specjalna publikacja Windows SteadyState Handbook z instrukcjami i opisem funkcjonalności nowego narzędzia. Sam program dostępny jest z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza