r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Store bez konta Microsoft? To już możliwe, choć znów nie dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Ostatnie wersje systemu Windows przyzwyczaiły nas do tego, że do korzystania ze oficjalnego sklepu z aplikacjami konieczne jest zsynchronizowanie całego konta systemowego z kontem Microsoftu. Serwis windowsarea.de informuje, że nastąpiły właśnie w tej kwestii pewne zmiany, choć w ściśle ograniczonym zakresie.

Możliwe jest już bowiem instalowanie aplikacji z Windows Store, posługując się jedynie lokalnym kontem użytkownika. Nie każdy chce przecież posługiwać się na swojej instalacji Windowsa 10 kontem w usługach Microsoftu. Korporacja wprowadziła jednak ograniczenia licencyjne. Pobieranie aplikacji jest możliwe tylko w przypadku Windowsa 10 Pro, niektóre źródła donoszą, że dotyczy to także licencji Enterprise. Rozbieżności świadczą o tym, że Microsoft nie wprowadził jak dotąd nowości globalnie i są one dopiero w fazie testów.

Ponadto konta niepowiązane z usługami Microsoftu oferują w przypadku korzystania z Windows Store jedynie wybiórcze funkcjonalności. Możliwe jest za jego pośrednictwem instalowanie tylko bezpłatnego oprogramowania, niemożliwa jest nawet aktualizacja płatnego. Wszelkie inne scenariusze niezmiennie wymagają powiązania kont.

r   e   k   l   a   m   a

Testowane przez Microsoft możliwości po raz kolejny dobitnie pokazują, że to właśnie użytkownicy biznesowi są dla Microsoftu priorytetowi, i w zasadzie trudno się tutaj dziwić: wolnoć Tomku... Ograniczanie możliwości oprogramowania jest wpisane w licencjonowanie produktu i znacznie łatwiej je uzasadnić , niż choćby przekazywanie firmom trzecim danych z telemetrii zebranych od wszystkich użytkowników. Zwłaszcza gdy służy ono do doskonalenia produktów dodatkowo płatnych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.