reklama

Windows Strata, zyski w chmurze?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Trudno w Polsce nie uśmiechnąć się, gdy patrzy się na tę nazwę, ale całkiem prawdopodobne, że właśnie tak - Windows Strata - będzie nazywał się nowy system Microsoftu hostowany "w chmurze". Będzie to ekspansja korporacji w zakresie tzw. cloud computing, czyli wykorzystywaniu przez firmy (a w przyszłości zapewne także i użytkowników indywidualnych) systemów i aplikacji zainstalowanych i utrzymywanych na zewnętrznych serwerach w Internecie, a nie na własnych maszynach. Szerzej pisaliśmy o tym na początku października.

Windows Strata to nazwa, która wypłynęła przy okazji prezentacji listy sesji na zbliżającej się konferencji Professional Developers Conference 2008. Nazwa oryginalnie pochodzi prawdopodobnie od stratosfery (warstwy atmosfery umiejscowionej ponad wiekszością chmur) lub stratusów - nazwy jednego z rodzajów chmur.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić