Windows Strata, zyski w chmurze?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Trudno w Polsce nie uśmiechnąć się, gdy patrzy się na tę nazwę, ale całkiem prawdopodobne, że właśnie tak - Windows Strata - będzie nazywał się nowy system Microsoftu hostowany "w chmurze". Będzie to ekspansja korporacji w zakresie tzw. cloud computing, czyli wykorzystywaniu przez firmy (a w przyszłości zapewne także i użytkowników indywidualnych) systemów i aplikacji zainstalowanych i utrzymywanych na zewnętrznych serwerach w Internecie, a nie na własnych maszynach. Szerzej pisaliśmy o tym na początku października.

Windows Strata to nazwa, która wypłynęła przy okazji prezentacji listy sesji na zbliżającej się konferencji Professional Developers Conference 2008. Nazwa oryginalnie pochodzi prawdopodobnie od stratosfery (warstwy atmosfery umiejscowionej ponad wiekszością chmur) lub stratusów - nazwy jednego z rodzajów chmur.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji