Windows Vista Beta 2 dostępna publicznie

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił drugą betę Windows Vista wszystkim zainteresowanym.

Po Office 2007 przyszła kolej na Vistę. Testowy build 5384.4, który jako Beta 2 był dotychczas dostępny dla betatesterów i subskrybentów MSDN lub TechNet, jest teraz dostępny publicznie. Można wybrać wersję 32- lub 64-bitową, każda jest w jednej z trzech wersji językowych: angielskiej, niemieckiej i japońskiej. Vistę można ściągnąć bezpośrednio albo za pomocą Microsoft File Transfer Manager. Aby otrzymać klucz należy się zarejestrować na oficjalnej stronie za pomocą Windows Live ID (dawny .NET Passport). Użytkownicy mogą też zamawiać Windows Vista Beta 2 na płytkach DVD. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli też w przyszłości otrzymać wersję Release Candidate 1.

Do pobrania udostępniona została m.in. anglojęzyczna wersja 32-bitowa i 64-bitowa systemu. Niestety nie ma jeszcze wersji polskiej. Warto obejrzeć też film w którym Chris Jones, Vice President for Windows opowiada o upublicznieniu bety Windows Vista.

Jak zwykle w takich sytuacjach serwery Microsoftu są mocno obciążone, dlatego należy się liczyć z utrudnieniami przy ściąganiu. Przypominamy też, że z racji statusu "beta", działanie udostępnionej wersji systemu może być jeszcze niestabilne.

© dobreprogramy
s