Windows Vista Business - jazda próbna online

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił witrynę Windows Vista Test Drive, dzięki której można przetestować najnowszy system korporacji przez Internet, bez potrzeby jego instalacji na własnym komputerze.

Aby skorzystać z tej możliwości potrzebujemy jedynie przeglądarki Internet Explorer w wersji 6 lub nowszej z włączoną obsługą JavaScript i dostęp do Internetu przy pomocy szerokopasmowego łącza, zalecana jest także rozdzielczość minimum 1024x768. Po wejściu na stronę należy podać swój adres e-mail i zainstalować jeden komponent ActiveX.

Witryna została uruchomiona przede wszystkim z myślą o firmach, które mniej chętnie (niż użytkownicy indywidualni) instalują na własnych komputerach wersje testowe nowego oprogramowania. Stąd też udostępniona do testów edycja Visty to Business - dedykowana właśnie dla firm. Warto zaznaczyć, że poprzez witrynę Windows Vista Test Drive nie uzyskujemy dostępu do całego systemu, a jedynie jego pewnych funkcjonalności.

Przypomnijmy, że już kilka miesięcy temu uruchomił bliźniaczą witrynę Microsoft Office Beta Test Drive umożliwiającą przetestowanie online najnowszej edycji pakietu biurowego.

© dobreprogramy
s