r   e   k   l   a   m   a
reklama

Windows Vista - Gartner radzi poczekać do 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Według firmy analitycznej Gartner najlepszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się z aktualizacją systemów operacyjnych do nowej wersji Windows Vista aż do roku 2008. W raporcie jako uzasadnienie tego wniosku można przeczytać, że Vista oferuje co prawda wiele nowych rozwiązań, głównie w zakresie bezpieczeństwa, lecz dzisiaj te same lub zbliżone funkcje zapewnia inne oprogramowanie firm trzecich. Mówi się tu głównie o ulepszonym firewallu, szybszym wyszukiwaniu danych i nowościach w Internet Explorerze 7. Choć analitycy przyznają, że można spodziewać się dość znacznych zmian w wyżej wymienionych usługach, to jednak wciąż nie jest to wystarczająca zachęta do natychmiastowego uaktualnienia.

Firmy według Gartnera powinny zatem instalować nowy system Microsoftu tylko na nowych komputerach, a plany dotyczące migracji zostawić na później. Premiera samego systemu Windows Vista ma zaś odbyć się w drugiej połowie 2006 roku.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii