Windows Vista - Gartner wyjaśnia

Strona główna Aktualności

O autorze

W kontekście niedawnej rekomendacji firmy analitycznej Gartner, która ogłosiła, że nie warto uaktualniać systemów operacyjnych do Windows Vista aż do 2008 roku (pisaliśmy o tym w połowie listopada), firma wydała drugi raport poświęcony tej kwestii - tym razem precyzując dokładnie podawane informacje.

Poprzednie zalecenia dotyczące migracji (firmy powinny instalować Windows Vista tylko na nowych komputerach, a plany dotyczące migracji zostawić najwcześniej na 2008 rok) wywołały sporo komentarzy i wątpliwości. Gartner wydał zatem nowy raport, w którym jednak nie wycofuje się z wcześniejszych słów, lecz wyjaśnia, że zamiarem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na skalę przygotowań, jakie firmy powinny przeprowadzić przed wdrożeniem Visty. Nowego systemu nie instaluje się z dnia na dzień - tłumaczą analitycy. Jak obliczyli, dostosowanie infrastruktury i przetestowanie aplikacji potrwa średnio 18 miesięcy. Wniosek jest zatem taki, że firmy, które nie zainteresują się Vistą jeszcze przed 2008 rokiem będą w stanie zakończyć proces jej wdrożenia dopiero w okolicach roku 2010.

Gartner utrzymuje zatem swoją rekomendację, lecz równocześnie sugeruje wcześniejsze rozpoczęcie przygotowań tak, aby móc wdrożyć Windows Vista około 2008 roku. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm aktualnie pracujących na platformie Windows 2000 - tym instytucjom Gartner radzi jak najszybszą migrację do nowego systemu Microsoft.

© dobreprogramy
s