r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista Hardware Assessment 2.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne

Bezpłatne narzędzie umożliwiające szybkie sprawdzenie wielu komputerów w firmowej sieci pod kątem zgodności z systemem Windows Vista. Windows Vista Hardware Assessment przeprowadza z poziomu jednego komputera skanowanie pozostałych stacji poprzez sieć i WMI. Nie wymaga się instalacji żadnych dodatkowych usług czy agentów na innych komputerach. Oprócz rezultatów wyświetlane są także informacje co do potrzebnych sterowników i ewentualnych lokalizacji ich pobrania. Narzędzie ponadto informuje, dla jakiego posiadanego sprzętu sterownik znajdzie się automatycznie. Program może być wykorzystany także w innych celach (np. dokładnej ewidencji) ponieważ zapisuje on szczegółowe informacje o systemie i sprzęcie (np. konfiguracje pamięci, wolne miejsce na dyskach, typ procesora itp.) w bazie danych.

Windows Vista Hardware Assessment generuje dwa pliki - arkusz Excela ze szczegółowymi informacjami o wynikach skanowania oraz dokument Worda z podsumowaniem. Informacje o parametrach komputerów są przesyłane po sieci w postaci zaszyfrowanej. Skanowane komputery muszą pracować pod kontrolą systemu Windows 2000, XP lub Windows Server 2003.


Uwaga!

1. Do pracy narzędzie wymaga bezpłatnego serwera baz danych wersji Microsoft SQL Server 2005 Express, który będzie przechowywać zgromadzone dane (w tym przypadku konieczna jest instalacja nowej instancji, co czyni już sam instalator Windows Vista Hardware Assessment). SQL Server 2005 Express można pobrać w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Serwery baz danych.

2. Ponadto do generowania raportów i skoroszytów niezbędne jest posiadanie bibliotek Primary Interop Assemblies dla Office (do pobrania dla wersji XP, 2003 i 2007).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 14.11.2010 18:37

Mam Windows Vista od samego początku i się świetnie sprawdza,powiedział bym że jest lepszy od XP Windows.

  #5 17.10.2010 13:15

to nie zastanawiaj się nad vistą.szkoda czasu to-glista.szybkośc zastraszająca,aktualizacji milion.system niedopracowany.mam vista premium w laptopie.nieporozumienie.

  #4 05.05.2010 22:18

Mam na kompie XP Windows i jest super, laptop ma Vista i strasznie mnie wkurza!!!!

  #3 14.05.2008 08:43

A przez Wine to zadziała?

  #2 20.04.2008 21:53

Vista wymiata - XP dla biedoty której nie stać na mocniejszy konfig..

  #1 30.12.2007 10:41

Hej! Czy ktoś ma zainstalowaną viste? Powiedzcie jak dziala bo mam xp i sie zastanawiam nad vista :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.