Windows Vista SP1 RC dziś w TechNecie/MSDN

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Microsoft przekazuje dzisiaj wersję Release Candidate dodatku Service Pack 1 dla Windows Vista w ręce subskrybentów TechNetu oraz MSDN. Przedwczoraj firma wydała tę samą wersję SP1 w witrynie Microsoft Connect 15 tysiącom beta-testerów. W przyszłym tygodniu, co zostało już oficjalnie potwierdzone, ukaże się ona w publicznym centrum pobierania Microsoftu.

Service Pack 1 w wersji RC to kilka ważnych zmian w stosunku do poprzednich bet. Przede wszystkim programistom udało się zmniejszyć objętość paczki instalacyjnej - pakiet 36-językowy został zmniejszony aż o 50%, zaś 5-językowy o 30%. Ograniczono też ilość wolnego miejsca na dysku, jakie jest wymagane do zainstalowania dodatku. Poprawiono też zarządzanie plikami tymczasowymi po instalacji - dotychczas zostawały one na dysku i zajmowały aż 1 GB przestrzeni, teraz są od razu usuwane. Podczas samej instalacji wyświetlane są również bardziej przyjazne komunikaty, przez co użytkownik wie, że coś w systemie faktycznie się dzieje.

Finalna wersja ma się pojawić zgodnie z harmonogramem, czyli w pierwszym kwartale 2008 roku. Oprócz tradycyjnego kanału dystrybucji w postaci Windows Update dodatek udostępniony zostanie także jako kompletna paczka do pobrania. W pierwszej kolejności światło dzienne ujrzy instalator 5-językowy (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i japoński). Osiem do dwunastu tygodni później w sieci pojawi się druga paczka z pozostałymi 36 językami. Dla administratorów sieci i użytkowników, którzy nie chcą automatycznej instalacji dodatku jak zwykle podany zostanie klucz rejestru, którego wprowadzenie do systemu zablokuje dystrybucję SP1 przez Aktualizacje automatyczne.

© dobreprogramy