Windows Vista SP1 w Aktualizacjach automatycznych

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował o rozpoczęciu procesu dystrybucji Service Packa 1 dla Windows Vista za pośrednictwem Aktualizacji automatycznych. Dotyczy to na razie tylko i wyłącznie SP1 dla pięciu wersji jęzkowych, m.in. wersji angielskiej.

Co ważne, Chris Flores z Windows Vista Team ostrzega, że publikacja SP1 do Aktualizacji automatycznych będzie przebiegać stopniowo i nie wszyscy użytkownicy od razu z niej skorzystają. Będzie to wentyl bezpieczeństwa dla Microsoftu, gdyby kolejne instalacje powodowały nieoczekiwane problemy. Po drugie, SP1 nie będzie instalowany automatycznie jak inne krytyczne poprawki. Zostanie on automatycznie pobrany przez klienta aktualizacji, ale przed instalacją użytkownik zostanie poproszony o zaakceptowanie tego faktu.

Automatyczna dystrybucja SP1 w pozostałych wersjach językowych, w tym w polskiej, ma się rozpocząć w połowie maja. Jeśli ktoś nie chce na razie, by SP1 był pobierany automatycznie, powinien zainteresować się narzędziem Windows Service Pack Blocker Tool Kit.

© dobreprogramy