reklama

Windows Vista SP1 RC coraz bliżej?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wielkimi krokami zbliża się wydanie kolejnej wersji beta pierwszego dodatku Service Pack do systemu Windows Vista. Wygląda na to, że jest już naprawdę bardzo blisko, gdyż dociekliwi użytkownicy zauważyli, że z witryny Windows Update można już pobrać nowszą wersję (być może jest to wersja RC?) dodatku po zastosowaniu znanego publicznie triku z edycją klucza rejestru.

Przypomnijmy, że Microsoft jeszcze we wrześniu umożliwił pobranie wybranym beta-testerom dodatku SP1 za pomocą Windows Update - aby usługa "zauważyła" dodatek, konieczne było dodanie specjalnego klucza rejestru. Jak nietrudno się domyślić, klucz ten bardzo szybko wyciekł na zewnątrz i dzięki temu praktycznie każdy mógł zainstalować SP1. Teraz Microsoft miał naprawić ten błąd, ale okazało się, że zamiast pobierać starą wersję, klucz po niewielkich modyfikacjach umożliwia pobranie nowej...

Nowa wersja SP1, która w ten sposób ujrzała światło dzienne to kompilacja oznaczona numerem 6001.17036 v652. Póki co nie zalecamy jednak jej instalacji, ponieważ trudno określić stan tej wersji i to, czy jej upublicznienie jest planowane, czy nie. Jeśli jednak ktoś się na to zdecyduje, przedtem należy odinstalować ewentualne poprzednie wydanie SP1. Data wygaśnięcia systemu z taką wersją beta SP1 przypada na 30 czerwca 2008 roku.

W witrynie Microsoft Connect jeszcze nie pojawiło się oficjalne uaktualnienie, choć wśród testerów wrze już dyskusja na ten temat - niestety na razie bez komentarza ze strony Microsoftu. Wydania nowej wersji SP1 można jednak najprawdopodobniej spodziewać się w każdej chwili. Czy program beta zostanie otwarty właśnie w momencie wydania wersji Release Candidate? Tego na razie również nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę niedawne omyłkowe wypuszczenie wersji RC w witrynie MSDN, można tak podejrzewać.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić