Windows Vista SP1 RC dostępny publicznie i po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wczoraj Microsoft wydał publicznie wersję Release Candidate dodatku Service Pack 3 dla systemu Windows XP - był to jednak tylko plik dla angielskiej wersji językowej systemu. Teraz wydana została wersja RC dodatku Service Pack 1 dla Windows Vista i to także w polskiej wersji językowej.

Istnieją dwie metody na uzyskanie dodatku SP1 RC dla Visty - można go pobrać bezpośrednio z centrum pobierania Microsoftu w różnych wersjach albo pobrać tylko skrypt, który wprowadzi do rejestru informację umożliwiającą wyświetlenie Service Packa w Windows Update. Ta druga opcja wymaga co prawda nieco więcej zaangażowania (konieczność instalacji dodatkowych aktualizacji przed SP1, kilka restartów, itd.), ale nie trzeba pobierać kilkuset megabajtów jak w przypadku pełnej wersji paczki.

Decydując się na pobieranie kompletnego pliku instalacyjnego Service Pack 1 RC należy wiedzieć, że jest on dostępny w dwóch wersjach: pięciojęzykowej (dla procesorów x86 i x64, tę wersję polecamy posiadaczom angielskiej Visty) oraz pełnej 36-językowej (edycje x86 i x64, ta wersja ucieszy użytkowników polskich systemów).

Przypominamy, że udostępniany Service Pack 1 to nadal wersja Release Candidate, a więc potencjalnie niestabilna, mogąca powodować problemy. Polecamy także lekturę poradnika wdrażania przedpremierowych wersji dodatku Service Pack 1 dla Windows Vista, w którym znajdują się wskazówki dotyczące zwłaszcza korzystania z kompletnych pakietów instalacyjnych na wielu komputerach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie