reklama

Windows Vista Service Pack 2 RTM Escrow dla testerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, Microsoft przekazuje dzisiaj testerom zarejestrowanym w technicznym programie beta nową kompilację dodatku Service Pack 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008 określaną jako RTM Escrow noszącą numer 6002.17043.090312-1835.

Nowa wersja SP2 dostępna jest do pobrania po zalogowaniu w witrynie Connect, oczywiście pod warunkiem uczestnictwa w programie beta. Microsoft udostępnił jak zwykle kilka metod pobrania dodatku - poprzez Windows Update lub za pomocą autonomicznego instalatora dla wybranych języków. Są również obrazy instalacyjne systemów z już zintegrowanym dodatkiem SP2 w kilku językach. Przed instalacją nowego buildu należy odinstalować ewentualną poprzednią wersję dodatku Service Pack 2.

Co tak naprawdę oznacza RTM Escrow? Mówiąc dość kolokwialnie, jest to prawdopodobnie wersja finalna kandydująca do wersji finalnej (RTM). Dopisek Escrow oznacza bowiem, że kod jest już "zamrożony"i jeśli nie zostaną wykryte poważne błędy, dana wersja osiągnie właściwy status - w tym wypadku RTM. Finalna wersja ma się pojawić zgodnie z harmonogramem, czyli w drugim kwartale 2009 roku. Należy przy tym pamiętać, że osiągnięcie przez kod Service Packa 2 statusu RTM nie musi być i prawdopodobnie nie będzie jednoznaczne z publicznym umieszczeniem aktualizacji w sieci lub w kanale Windows Update.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama