Windows Vista: Tylko dwa klucze na użytkownika

Strona główna Aktualności

O autorze

Od pewnego czasu obserwujemy zarówno w komentarzach, jak i na forum wypowiedzi naszych Czytelników, którzy zgłaszają problemy z uzyskiwaniem kluczy produktów do publicznie udostępnionej wersji Release Candidate 1 systemu Windows Vista (o tym wydaniu pisaliśmy na początku września). Niektórzy zamiast oczekiwanego klucza otrzymują komunikat o błędzie.

Wyjaśniamy zatem, skąd może wziąć się taki komunikat - Microsoft przewidział po dwa klucze produktu dla jednego użytkownika pobierającego system Windows Vista. Pod pojęciem użytkownika rozumie się tu jeden profil Windows Live ID (dawniej .NET Passport) - ten używany podczas rejestracji w programie Customer Preview Program. Wszyscy ci, którzy dzisiaj otrzymują komunikaty o błędzie prawdopodobnie wykorzystali swój przydział podczas pobierania udostępnionej kilka miesięcy temu Bety 2, ponieważ klucze nie zmieniły się i dalej obowiązują.

Co zrobić, gdy faktycznie skończył się limit, a wygenerowane dawno klucze nie zostały nigdzie zapisane? Z pomocą może przyjść archiwum poczty - Microsoft w momencie generacji na stronie internetowej wysyła nowy klucz mailem. Wystarczy poszukać w swojej skrzynce stosownej wiadomości.

Aby wygenerować nowy klucz (zakładając, że nie wykorzystano jeszcze limitu), należy udać się na witrynę Customer Preview Program, a następnie na dole strony wybrać lokalizację i kliknąć przycisk Go. Dopełnieniem formalności będzie logowanie za pomocą Windows Live ID. Stamtąd też cały czas można pobrać Windows Vista RC1.

© dobreprogramy
s