Windows Vista i Office 2007 - po premierze

Strona główna Aktualności

O autorze

W Nowym Jorku dzisiaj w nocy czasu polskiego zakończyła się oficjalna premiera systemu Windows Vista i pakietu Office System 2007. Premiera obu produktów jest jednym z najważniejszych i najbardziej przełomowych wydarzeń w ponad trzydziestoletniej historii firmy. Już od dzisiaj zarówno Windows Vista, jak i Office 2007 są dostępne w ponad 70 krajach i 18 wersjach językowych. Do końca tego roku planowane jest wydanie aż 99 wersji językowych.

Komputery osobiste stały się ważną częścią codziennego życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. - powiedział Bill Gates. Miliony klientów pomogły nam zaprojektować i przetestować te produkty. Dzięki temu Windows Vista i Office 2007 doskonale spełniają potrzeby użytkowników z całego świata.

Windows Vista to wyczekiwany przez ponad pięć lat następca systemu Windows XP. System ten to według niektórych ogromny postęp w kwestii bezpieczeństwa i intuicyjności, według innych zaś krok wstecz - chociażby w zakresie wydajności czy kontrowersyjnych technologii takich jak Digital Rights Management. Jedno jest pewne - system budzi sporo emocji i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od dzisiaj wchodzi on do sprzedaży na całym świecie, także w polskiej wersji językowej (w niektórych sklepach). Oficjalna polska premiera planowana jest na 7 marca i wtedy już wszystkie sklepy powinny już posiadać polski system w ofercie.

Office System 2007 to z kolei następca pakietu Office 2003. Najbardziej rzucającą się w oczy i zarazem najbardziej krytykowaną nowością jest zupełnie nowy interfejs użytkownika oparty nie o paski narzędzi, a o tzw. wstęgi (z angielskiego ribbon). Nowy Office ma jednak wiele innych, ciekawych i przydatnych funkcji - głównie w zakresie pracy grupowej i rozwiązań sieciowych. Warto zwrócić również uwagę na nowe, korzystne opcje licencjonowania dla wszystkich użytkowników domowych (a nie jak dotychczas tylko dla uczniów, nauczycieli i studentów).

W naszym vortalu systematycznie publikowaliśmy rozmaite materiały na temat zarówno nowego systemu Windows Vista, jak i pakietu Office 2007. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy przede wszystkim do odwiedzenia specjalnego działu vortalu poświęconego Viście. Można tam znaleźć m.in. opis nowych funkcji i usprawnień, wymagania sprzętowe, demonstracje, galerie screenów (z wersji beta oraz finalnej) i inne publikacje. Szczególnie polecamy:


Jeśli chodzi o Office 2007 również polecamy artykuły w naszym vortalu:

© dobreprogramy