Windows Vista i Office 2007 RTM już skompilowane?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na prywatnych grupach dyskusyjnych testerów, jak również w niektórych serwisach pojawiły się brzmiące bardzo przekonywująco plotki jakoby Windows Vista w finalnej wersji RTM została już skompilowana - jeśli to prawda, pozostaje tylko czekać na oficjalny komunikat Microsoft. Podobnie sprawa ma wyglądać z pakietem Office 2007 - on również ma być już ukończony.

Pewnym potwierdzeniem tych informacji może być wydanie finalnej wersji narzędzi Windows Automated Installation Kit (WAIK) służących m.in. do preinstalacji systemu na nowych komputerach i tworzenia jego obrazów. Numer kompilacji tych narzędzi, który przez cały program beta odpowiadał numerom kompilacji Windows wynosi 6000.16386 - prawie pewne jest zatem, że wersja RTM systemu również będzie oznaczona tym numerem. Co jednak ciekawe, narzędzia zostały zdjęte z witryny Connect wkrótce po ich publikacji...

Tyle informacji nieoficjalnych, zaś oficjalnie można powiedzieć, że kolejne zespoły menedżerów i programistów informują na swoich blogach o zatwierdzeniu poszczególnych komponentów nowego systemu w finalnym kształcie - tak donosi np. Richard Sprague zajmujący się technologią rozpoznawania mowy w Windows Vista.

Źródłem plotki o skompilowanej wersji RTM ma być pracownik Microsoft, jednak nikt oficjalnie tego nie potwierdza. Gdyby informacje okazały się prawdą, 8 listopada Vista trafiłaby do producentów OEM, którzy 18 listopada zaczęliby sprzedaż klientom biznesowym, zaś 30 stycznia - klientom indywidualnym. W witrynie MSDN nowy system pojawiłby się zaś 7 dni po wydanu RTM, czyli 15 listopada.

© dobreprogramy
s