Windows Vista jednak w styczniu 2007 r.

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zapowiedział przesunięcie premiery systemu Windows Vista. Planowano, że nowe "okienka" pojawią się w drugiej połowie b.r. (a dokładniej w ostatnim kwartale), jednak podjęto decyzję, że pojawią się w dopiero styczniu 2007 r. Co ciekawe firmy korzystające z tzw. licencji grupowych (volume-licensing) będą mogły cieszyć się z nowego systemu już listopadzie.

Jim Allchin z Microsoft stwierdził, że potrzeba kilku tygodni więcej niż zakładano. Przedstawiciele Microsoft od dawna podkreślają, że najważniejsze jest wypuszczenie na rynek produktu dopracowanego, stabilnego i bezpiecznego więc prace mają trwać aż ten efekt zostanie osiągnięty, nawet kosztem przesuwania kolejnych terminów. Trudno się zresztą temu dziwić, w przypadku poprzednich systemów wielokrotnie padały zarzuty, że były niedopracowane i nie powinny pojawić się na rynku w takiej formie w jakiej się pojawiały.

Microsoft podkreślił, że producenci komputerów obawiali się, że pojawienie się w okresie przedświątecznym nowego systemu może zdestabilizować rynek, stąd więc Vista ma być dostępna dopiero po Nowym Roku. Jako, że licencje grupowe nabywane przez firmy nie mają związku z przedświąteczną "gorączką" zakupów w ich ramach będzie można nabyć Vistę wcześniej.

Microsoft zaznacza, że późniejsze ukazanie się Visty nie wpłynie znacząco na sprzedaż komputerów w okresie świątecznym, niewątpliwie jednak wielu nabywców stanie przed trudną decyzją czy kupować z Windows XP czy czekać do stycznia...


Uaktualnienie

Microsoft wydał w tej sprawie oficjalny komunikat prasowy. Oprócz potwierdzenia zmiany terminów możemy w nim znaleźć dodatkowo informację, że na drugi kwartał tego roku planowane jest udostępnienie wersji beta Windows Vista dla szerokiego grona około 2 mln. testerów.

© dobreprogramy
s