reklama

Windows Vista: już 140 milionów kopii sprzedanych

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Przy okazji konferencji prasowej zorganizowanej po przedstawieniu wyników finansowych za trzeci kwartał, Microsoft poinformował, że od chwili pojawienia się Windows Vista na rynku w 2006 roku sprzedano już ponad 140 milionów kopii tego systemu.

Tak naprawdę liczby te nie oznaczają egzemplarzy Visty, które trafiły do rąk użytkownika końcowego. Microsoft podając liczbę sprzedanych kopii ma na myśli ilość systemów, które zostały przekazane do kanałów sprzedaży, czyli do dystrybutorów, a mówiąc bardziej obrazowo - na sklepowe półki i nowe komputery.

Warto jednak zauważyć, że w październiku 2007 Microsoft przyznał się do przekroczenia liczby 88 milionów, zaś w styczniu 2008 do 100 milionów. Osiągnięcie pułapu 140 milionów w ciągu czterech miesięcy jest więc sporym wzrostem dynamiki sprzedaży (choć sezon świąteczny powinien cechować się większym popytem niż pierwszy kwartał). Pomimo tego dział kliencki nie odnotował spektakularnego zysku, a przychody zmniejszyły się nieco w stosunku do roku ubiegłego.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama