r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Vista: już 140 milionów kopii sprzedanych

Strona główna Aktualności

Przy okazji konferencji prasowej zorganizowanej po przedstawieniu wyników finansowych za trzeci kwartał, Microsoft poinformował, że od chwili pojawienia się Windows Vista na rynku w 2006 roku sprzedano już ponad 140 milionów kopii tego systemu.

Tak naprawdę liczby te nie oznaczają egzemplarzy Visty, które trafiły do rąk użytkownika końcowego. Microsoft podając liczbę sprzedanych kopii ma na myśli ilość systemów, które zostały przekazane do kanałów sprzedaży, czyli do dystrybutorów, a mówiąc bardziej obrazowo - na sklepowe półki i nowe komputery.

Warto jednak zauważyć, że w październiku 2007 Microsoft przyznał się do przekroczenia liczby 88 milionów, zaś w styczniu 2008 do 100 milionów. Osiągnięcie pułapu 140 milionów w ciągu czterech miesięcy jest więc sporym wzrostem dynamiki sprzedaży (choć sezon świąteczny powinien cechować się większym popytem niż pierwszy kwartał). Pomimo tego dział kliencki nie odnotował spektakularnego zysku, a przychody zmniejszyły się nieco w stosunku do roku ubiegłego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.