Windows Vista już na Mikołaja?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeden z pracowników działu sprzedaży w Microsoft, David Hipwell, ujawnił podczas konferencji Parliament and Internet w Londynie, że oficjalna premiera nowego systemu Windows Vista odbędzie się znacznie szybciej, niż zapowiadano. Na dodatek ma być ona połączona z premierami innych produktów opracowywanych równocześnie - pakietem Office 2007 i serwerem pocztowym Exchange 2007.

Wielka premiera według Hipwella ma nastąpić już 5 grudnia. Jeśli okazałoby się to prawdą, Microsoft zdążyłby rozpoczać dystrybucję nowego systemu i pakietu Office jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, co znacznie zwiększyłoby szanse na wysoki wynik sprzedaży. Niepotrzebne stałyby się również kupony uprawniające do darmowej aktualizacji dla kupujących starszy system Windows XP z nowymi komputerami - w ramach gwiazdkowych prezentów użytkownicy mogliby od razu kupić komputer z preinstalowaną Vistą.

Data wydania wersji Enteprise nie uległa zmianom - wciąż firmy z umowami licencjonowania zbiorowego mogą spodziewać się nowego systemu już w listopadzie. Microsoft poza wypowiedzią Davida Hipwella oficjalnie nie komentuje tych informacji. Na dodatek wydana dzisiaj notatka prasowa nadal podaje styczeń 2007 jako datę ogólnoświatowej dostępności, równocześnie z potwierdzeniem, że w Europie i Korei nie dojdzie do opóźnień związanych z procedurami antymonopolowymi.

© dobreprogramy
s